Dom Maklerski Banku BPS
Jacek Borawski

Powstanie listopadowe

          John_Atkinson_Grimshaw_-_A_November_Morning

                 Do tej pory mogliśmy o giełdowym listopadzie powiedzieć, że to miesiąc nudny i wyjątkowo ma coś w sobie z obrazu Johna Atkinsona Grimshawa – „A November Morning”.

                       Warto zwrócić uwagę, że (tab1) nigdy dotąd w historii notowań indeksu Wig20 nie zdarzył się wynik dwucyfrowy. To co rzuca w oczy to średnia (także średnia minus skrajne) nieznacznie odbiegająca od poziomu 0. Być może dla inwestorów z krótszym stażem nie ma to żadnego znaczenia, ale ci co są na rynku od dawna i kierują się jakąkolwiek statystyczną logiką i średnią muszą być w tym roku mocno zaskoczeni.

listopad

Rzecz jasna, nie wiemy jak zakończy się ten miesiąc, ale warto w tym miejscu zwrócić uwagę na jeszcze jedną tabelkę. (tab2) Pokazuje ona jak wiele od zamknięcia z poprzedniego miesiąca wzrósł kurs do listopadowego maksimum.

list2

       Nawet najmocniejszy ruch do tej pory (2000 r.) ma się nad wyraz słabo w stosunku do aktualnego. Ponad 22% tym razem, co najmniej, bo przecież może być więcej rzuca na kolana i potwierdza fakt, o którym może gdzieś w potoku zdarzeń zapominamy. Ten rok jest specyficzny, choć każdy może w tym miejscu rzec w kontrze do wcześniejszej tezy, że przecież każdy rok na swój sposób takim jest.

2 Komentarze do: “Powstanie listopadowe”

Anonim

24 listopada 2020, godzina: 11:34

kiedy wróci FoH pozdrawiam

Jacek Borawski

24 listopada 2020, godzina: 12:24
Jacek Borawski

specjalnie dla wszystkich anonimów w prezencie

Dodaj komentarz:

`

*

Zobacz również

Data: środa, 7 Grudzień, 2022
Autor: Jacek Borawski

Posesyjny OBIAT (7-gru)

Ogólnopolski Biuletyn Inwestycyjny Analiza Techniczna NC Index Inspiruje

Czytaj cały artykuł
Data: niedziela, 4 Grudzień, 2022
Autor: Jacek Borawski

sTRZELAM Foha (4-gru)

Fakty Opinie Hipotezy   Wig20 Kurs zatrzymał się w piątek nad średnią z 15 sesji. To w zasadzie pierwszy moment dla tych którzy stresują się zbyt silnymi trendami. Widzimy że gdyby ktoś wcześniej otworzył shorta to albo siedziałby na stracie albo woziłoby go góra-dół. Poziom ADX standardowo dla Wig20 jest oznaką powolnego wyczerpywania potencjału wzrostowego i próby wejścia w korektę. Na wykresie …

Czytaj cały artykuł
Data: poniedziałek, 28 Listopad, 2022
Autor: Jacek Borawski

OBIAT Posesyjny (28 XI)

  Ogólnopolski Biuletyn Inwestycyjny Analiza Techniczna dziś 8 potraw – szybkich fleszy od  Obiadu aż do bardzo późnej Wieczerzy Wig20 Psotek Center – rzadko go stosuję, ale jak już to tylko do szybkich trendów. Trendowcy po sforsowaniu 1708 dostaną zgodę na zamknięcie pozycji trendowej. Część od razu wyobrazi sobie, że może by tak zapodać szorta. A ja jeszcze raz powtarzam, trzeba z …

Czytaj cały artykuł