noble securities logo
Jacek Borawski

Strzelam FOHa (7-VII)

fakty-opinie-hpotezy

 

Wig20

wig20

Kurs wybił w piątek z pokracznej ale jednak widocznej formacji „diamentu”. Zasięg ruchu o wysokość figury w momencie wybicie 2485. Diament zostanie zanegowany czyt. oszlifowany przez byki podczas ruchu powyżej apexu figury. Byki czuwają w strefie wsparcia 2480-2490.

 

Swig80

sw80

co może grozić bykom poza tym że kurs spadnie, wystarczy wstawić poziom do wyjścia. Problem w trendzie zawsze mają ci co nie mają a chcą mieć.

 

S&P500 10 min 

sp500
Zasięg 5560 o wysokość konsolidacji spełniony z nadróbką, Następny wynikający z już bardziej pokrętnej zasady i bardziej obfitej w czasie 5587 nieopodal.

 

Straits Times (Singapur)

STraoit

Kurs opuścił coś co wygląda jak trójkąt symetryczny, Wprawdzie trójką jest formacją średnioterminową ale efekt będzie podobny. Singapur ? Kogoś to obchodzi ? Mnie bo nie patrzyłem na wykres który miał uformowany bankomat.

 

Allegro 20 min

alee

Zaskakująco słaby instrument – piątek przynosi najniższe poziomy od początku maja

 

 

CDProjekt

cdr

zaProjektowałem Shorta na wybicie dołem 136,50 ale w tym zamieszaniu nie pomyślałem o długiej. I zostałem z niczym jak, choć to sukces, że nie jak Himilsbach z angielskim.

 

PZU 20 min

pzu

Pozostaje tylko jeden mały problem – z dołu poszła trójka czy piątka ?

 

mWig40 3h

m40

pierwszy kontakt od jesienie kursu pod Małą Sforą

 

EurUsd 1h

EurUsd

Impuls i korekta. Ralph, możesz być dumny z siebie…

 

Złoto 2h

gold 1h

Pod koniec tygodnia poszedł sygnał kupna i przyznam trochę mi smutno, bo się nie zaopatrzyłem….

 

Bitcoin 1H

btc

Czy wiecie, że statystycznie kurs tak samo często zatrzymuje się na zniesieniu 61,8 co w pośrodku między 50 a 61,80 ? nie wiecie ? To już wiecie.

 

Kuala Lumpur Composite Index (Malezja)

malezja

Gotowi na wszystko (a ściślej na piątkę)

 

Gdyby wynik meczów w półfinałach Mistrzostw Europy był zależny od ruchu najważniejszych indeksów giełdowych w tych krajach (stopy zwrotu liczonej od początku turnieju) to Hiszpania (IBEX) (+0,28%) będzie bez szans w starciu z Francją (CAC40) (+2,29%) a Holandia (AEX) (+1,64) (będzie do rymu) ogoli Angoli (FTSE100) (+0,70%)

Finał Francja – Holandia (patrząc przez pryzmat jakiejś jednak satysfakcji naszej reprezentacji) idealny

cac1 hol ftse100 ibex

 

Wig Budownictwo

wig bud

Trend jest, może się co najwyżej zmienić

 

AUDPLN

aUDPLN

Jeżeli AUD jest jedyną walutą (w parze z PLN) nad sforą to musi to oznaczać że AUD jest w tej małej perspektywie ze wszystkich walut najsilniejszy.

 

 

Jeden komentarz do: “Strzelam FOHa (7-VII)”

Leszek

07 lipca 2024, godzina: 13:40

A co Pan myśli o Benefit który był w poprzednim FOH-u. Nadal w konsolidacji, czy się zmieniła sytuacja techniczna?

Dodaj komentarz:

`

*

Zobacz również

Data: poniedziałek, 8 Lipiec, 2024
Autor: Jacek Borawski

Trend Following – strategia, która jest tuż obok Ciebie

17 lipca we środę po południu zapraszam wszystkich chętnych do mojego królestwa. A w nim dużo na temat strategii Trend Following, Obiecuję dynamiczne 90 minut, trochę wartościowej wiedzy, będą ciekawostki i jak znam życie, spotkanie zostanie okraszone kilkoma opowieściami z giełdowego życia. Mam nadzieję, że będzie fajnie. na mój webinar zapiszesz się wchodząc sekcję po kliknięciu na link poniżej https://noblesecurities.pl/lp2/webinar20240717… A po …

Czytaj cały artykuł
Data: niedziela, 30 Czerwiec, 2024
Autor: Jacek Borawski

Strzelam FOHa (30-VI)

Wig miesięczny koniec tygodnia, miesiąca, kwartału, półrocza a więc coś ekstra. Ten oscylator (a raczej jego parametry 14/9/5) stworzyłem ponad 20 lat temu do określania stanów ekstremalnego wykupienia lub wyprzedania rynku. Na fotce (u góry) widać stany wykupienia rynku powyżej 93 pkt. i historia pokazuje że potem jest niemiło, oczywiście dla byków. Co zatem było ???

Czytaj cały artykuł
Data: niedziela, 9 Czerwiec, 2024
Autor: Jacek Borawski

Strzelam FOHa (9-VI)

  Wig20 Minimalny zasięg ruchu po wybiciu z klina (2420) został wypełniony w piątek, czy to oznacza, że spadki się skończyły? Byłaby to rzadkość…

Czytaj cały artykuł