Dom Maklerski Banku BPS
Jacek Borawski

Wrzucam FoHa (27-luty)

Wig20

W20 A

Tylko raz wcześniej w XXI wieku indeks Wig20 zanotował dwucyfrowy ruch. Stało się to w okolicach covidowego dołka, niemal dwa lata temu. Zmienność z jaką mamy do czynienia wynika z wiadomych okoliczności. Nasze myśli idą za naszą wschodnią granicę  i łączą się ze wszystkimi obywatelami dzielnej Ukrainy.

W20 B

Gdyby zsumować kolejne dwie sesje (czwartek i piątek) jako wartości bezwzględne otrzymamy poziom ok 19%. Poziom szokujący i jak łatwo dostrzec na rysunkach niezmiernie rzadko spotkany.

W20- R6

6 dniowy Range osiągnął pułap zbliżony do 25% co znowu w historii tego indeksu bardzo rzadko zdarzało się.

W20C

Nadal na wykresie tygodniowym niektórzy elliotowcy mogą zacierać ręce. Oto bowiem doszło do (teoretycznie) uformowania czwórki, dając tym samym nadzieję na wzrostową piątkę.

W20D

Zmienność indeksu powyżej 2% (liczona z 14 sesji) (zapewne nadal będzie rosnąć) oznacza, że rynek jest nieprzewidywalny. A „obstawianie” rynku będzie mniej więcej zbliżone do gry w ruletkę. Inwestorzy dzielą są na takich, którzy starają się uciekać od dużych zmienności (by otworzyć pozycję) (np Ja) i na takich, którzy w otwieraniu pozycji w czasie takich zmienności specjalizują się. Jest jeszcze nieliczna grupa, która się nich wręcz zatraca. By szukać możliwości inwestowania kapitału w sposób bezpieczny musimy na jakiś czas omijać rynek polski.

78 Komentarze do: “Wrzucam FoHa (27-luty)”

Jacek Borawski

14 marca 2022, godzina: 10:11
Jacek Borawski

Bogusław
sprawdzę i poprawię

Borys

16 marca 2022, godzina: 08:07
Borys

Oglądam ostatnio live fibonachi team na youtube i muszę Wam powiedzieć, że takie robiłem sobie śmichy chichy z fibo a tam chłopaki na żywo zarabiają jak dla mnie duże pieniądze i regularnie ,znaczy to nie jest samo FIBO , jak ktoś chce i ma ochotę może poobserwować , grają na walutach, indeksach i surowcach i co najważniejsze na realnym rachunku i na żywo .

Jacek Borawski

16 marca 2022, godzina: 10:09
Jacek Borawski

cieszę się że ktoś na tym rynku zarabia

Jacek Borawski

16 marca 2022, godzina: 10:13
Jacek Borawski

poza tym śmieję się tylko i wyłącznie z durnych zniesień Fibonacciego które nic absoutnie nic nie wnoszą
i dziwię się że ktoś w to wierzy, sama reszta jest OK

Alone_knight

16 marca 2022, godzina: 14:58
Alone_knight

JB

A gdyby przyjąć ze ktoś napisał algorytmy dla grających komputerów giełdowych w oparciu o fibo. Wtedy fibo działałoby ponieważ … tak jest sztucznie wytworzony ruch. Wtedy nalezloby zdekodować ich algorytm i .. można zarabiać póki … nie zmienia znów sposobu działania algorytmu. Brzmi logicznie ?

A poza tym to …. dziś 16 marca a tu zadnych nowych wpisów 🙂 Tak nie może być.

Jacek Borawski

16 marca 2022, godzina: 15:49
Jacek Borawski

Obawiam się że strategie związane ze zniesieniami (Otwarcia pozycji) są troche bardziej skomplikowane,
Na rynku grają emocje i moje komentarze nie są potrzebne
Ale coś jutro skrobnę

Borys

17 marca 2022, godzina: 09:10
Borys

Spekulanci z Londynu mnie totalnie oszukali na WIg ach , a byłem pewny spadku PLna na wieloletnich szczytach i zakupu banków=znaczy nie kupiłem to nie wiedziałem , handlowy przy wczorajszej wycenie 10% dywidendy zapłaci

JP Morgan wydał rekomendacje na kupno polskich wielkich banków ,

Borys

17 marca 2022, godzina: 09:26
Borys

morawiecki z tym małym cymbałem pojechali pociągiem na Ukraine i w Polsce od razu stoi połowa pociągów , nie jestem zdziwiony tymi baranami

Jacek Borawski

17 marca 2022, godzina: 09:27
Jacek Borawski

..czyli hossa 😉

Jacek Borawski

17 marca 2022, godzina: 09:28
Jacek Borawski

"rekomendacje na kupno polskich wielkich banków"
nie mamy wielkich, są tylko duże :0

Borys

17 marca 2022, godzina: 09:37
Borys

Panie Jacku czy tak można by to narysować czy absolutnie NIE ?

https://www.fotosik.pl/zdjecie/usun/JSWDPqgFPyifF6H31L4uVKCEWH20Iq

Borys

17 marca 2022, godzina: 09:45
Borys

Znaczy wielkie chodziło mi o te z WIG 20 Pekao i PKO BP , pewnie chcą luke zamknąć na WIG banki , ale PKO BP jakby już na 4 ce się znalazł .

Panie Jacku hossa nie hossa , jakbym posłuchał pana i kupił na dźwięk wojny miałbym HOSSE w portfelu i to szybko w 2021 , a tak sam nie wiem czy się cieszyć czy smucić , czekałem z gotówką na panikę i jak zwykle brakło odwagi i jakoś nie czuje satysfakcji .

Jacek Borawski

17 marca 2022, godzina: 09:50
Jacek Borawski

„Panie Jacku czy tak można by to narysować czy absolutnie NIE ?”
gdyby te fale na siebie trochę nachodziły to tak, a tak to wszystko teoretyczne
lubię upraszczać, a jak coś jest skomplikowane to rzucam w diabły

Jacek Borawski

17 marca 2022, godzina: 10:08
Jacek Borawski

„miałbym HOSSE w portfelu”
To Pan się zapisze do Fibonacci Team 😉

Alone_knight

17 marca 2022, godzina: 11:21
Alone_knight

Borys

rozumiem ze ty bys nie miał odwagi jechać co ? znalazłbyś milion wymówek a gdyby wojna przyszla do Polski pierwszy uciekł zagranice?

Jacek Borawski

17 marca 2022, godzina: 12:27
Jacek Borawski

Alone_
po fakcie zawsze jest łatwiej przedstawiać wnioski, tak już jest, że jak wiemy co się wydarzyło
to wtedy wszystko jest już takie bardziej oczywiste….

Alone_knight

17 marca 2022, godzina: 14:38
Alone_knight

JB

Daleki jestem od pochwał rządu – szczególnie nowy wał – ale przyznaje ze pochwalam odwagę premierow którzy tam pojechali.

Problem w tym ze pewne rzeczy sa .. logiczne. Zreszta na tym się opieramy. Polecam posłuchcac 10h wykładu na youtube dr Bartosiaka „Armia nowego wzoru” sprzed 2 miesięcy. Wtedy otworzą się oczy wielu ludziom czym jest NATO, wojna i .. Polska. Jaki jest realny stan itd. A najciekawsze .. ze przedstawioną strategię obrony Polski wykorzystuje Ukraina i efekt widzimy.

Borys

17 marca 2022, godzina: 16:59
Borys

Alone Knight mały kaczorek z pinokio pojechali ZROBIĆ POLITYCZNE ZŁOTO bo myśleli że 3 raz wybory się UDA wygrać , teraz kolejna tarcza antyputinowska i zaraz zwymiotuję , myślę że tym razem TA WYIMAGINOWANA wspólnota Polaków nie da się zrobić w konia w wyborach , teraz już im UE i NATO nie śmierdzi .

pirx

17 marca 2022, godzina: 18:18

ALONE_KNIGHT „pochwalam odwagę premierow”
odwagę premierów OK, ale zaplątał się tam jakiś vice. po co?
tutaj ciekawy komentarz : https://www.youtube.com/watch?v=hB9WqlDGukw&ab_channel=OnetNews

Alone_knight

18 marca 2022, godzina: 08:41
Alone_knight

Borys

Możesz sobie wymiotować ale z faktami się nie dyskutuje – taki stan wojny pozwala każdemu rządowi podnosić podatki, zmieniac wiele rzeczy wcześniej niby nienaruszalnych. Wreszcie rząd może się wykazac i nasz to robi – mówiliśmy ze to co robi UE jest błędne i teraz się okazało ze tak jest w istocie. A ze przy okazji swoje sprawy i wstydliwe rzeczy ukryje to inna sprawa. Najlepsze ze i wirus zniknął i żaby spod baltic pipe się wyniosły i nowy wał już nie taki straszny w porównaniu z sytuacja Ukrainy itd.

Nie dziwia was fakty o które oburzają się ruski – jak to można komus bez wyroku skonfiskować jacht czy wille ? Wystarczy przekonać opinie publiczna i powiedzies ze Borys jest wspolpracownikem Putina albo ruskim trolem – nawet ksywa się zgadza 🙂 i już można go pozbawić jego „nienaruszalnych” praw.

Alone_knight

18 marca 2022, godzina: 08:43
Alone_knight

PIRX

Analogia do wyjazdu brata bliźniaka do Gruzji nasuwa się sama prawda.

Wiem tez ze wielu liczyło iż nie wróca żywi 🙂

Borys

18 marca 2022, godzina: 09:07
Borys

ALone Knight gdybyś nie wiedział w Polsce majątek zgromadzony z przestępstwa także przepisany na rodzinę ulega konfiskacie , a własnie majątek ruskich oligarchów jest z takiego przestępstwa i każdy to wie no może poza tymi co oglądają tylko TVPiS ,

WIRUS nie zniknął bo u mojej żony akurat kolejne 2 dziewczyny w dziale mają covida i pewnie za chwilę znów przejdą na zdalną pracę ,
w Chinach rekord zakażeń także w Niemczech nowa fala ,
pozdrawiam .

Ps , że tak spytam ile elektrowni wiatrowych wybudował PiS , ile biogazowni , ile elektrowni atomowych , o ile rozbudował GAZOPORT , ile śmigłowców kupili , ile statków poza stępką , ile baterii przeciwlotniczych itd. , ja ich znam tylko z rozdawania socjalu milionerom dzięki temu mam o 500% droższe śmieci , o 100% wyższy rachunek za gaz , o 70% wyższy rachunek za prąd i ogólnie za chwilę 12 % inflację podadzą jak zdejmą te swoje tarcze ,to sukces kaczyńskiego i vateusza a zapomniałem jeszcze za chwilę będziemy mieli 10% kredyty hipoteczne tutaj vateusz zapewni naprawdę super zyski swoim pryncypałom z banków.

Borys

18 marca 2022, godzina: 09:25
Borys

Właśnie czytam że DOm Dewelopment miał trochę gorsze wyniki ale nadal utrzymywał 30% marżę na sprzedaży mieszkań , 30% marży to jakaś polska domena chyba , SZOK .

Alone_knight

18 marca 2022, godzina: 10:04
Alone_knight

A co zrobił ruski oligarcha miedzy styczniem a marcem 2022 ? Jakies przestepswo ze mu to skonfiskowali ? Do stycznia jakos ruskie pieniądze nikomu nie przeszkadzały – nie dziwne. Ale pieniądze nie śmierdzą. I ta wojna była nam potrzebna bo obudziła Europe.

jak wirus nie zniknął, jak od 1 kwietnia już maseczki będą niepotrzebne ? wirusolog 2 lata temu powiedział ze wirus będzie zawsze i trzeba się do niego przyzwyczaić. a co z 2 milionami ukrainców bez maseczek ? widać ze maseczki to tez swietna karta do rozgrywania i podzalu Polaków a zawsze obowiazuje zasada: dziel i rząd.

Tak że kolego powiem ci jedno – póki Kaczynski zyje i czynniki zewnętrzne sprzyjają – PiS będzie rządził.

Kuba

18 marca 2022, godzina: 14:03

Kolejna tarcza i kolejne miliardy na dopłaty – tym razem nawozy. Inflacyjny pożar gasimy co chwile dolewając benzyny do ognia, tak ze nie wiem, czy 12% to nie da zbyt optymistyczne szacunki…
STF wpadł wczoraj, mam nadzieje ze zdecydowanie pokona inflacje

Borys

18 marca 2022, godzina: 15:36
Borys

Kuba tak to się kończy jak socjaliści kupują za DŁUG bilet wyborczy

12 % INFLACJA chyba nieaktualne bo rano podali inflacje producentów chyba 16% , jastrząb GLAPA nc nie zrobi skoro tyle drukował bez pokrycia rządowi przez 6 lat ,

Borys

18 marca 2022, godzina: 15:38
Borys

Wygląda , że na 2160 to MIŚ ma przewagę ale zobaczymy w przyszłym tygodniu co pokaże rynek na kolejną serię , skoro w maju ma spadać to tydzień powinien być wzrostowy

Borys

18 marca 2022, godzina: 17:01
Borys

Azoty Tarnów już się cieszą z 500PLUS na NAWOZY ,

Dodaj komentarz:

`

*

Zobacz również

Data: niedziela, 4 Czerwiec, 2023
Autor: Jacek Borawski

Strzelam FoHa (4-czerwca)

Wig20 Kiedy w ciągu dwóch dni (wtorek-środa) indeks spadł o ponad 4% ja stary trendowiec straciłem wiarę, że rynek może szybko powrócić do poprzedniego trendu. Podczas następnych dwóch dni miała miejsce zwyżka o ponad 6%.

Czytaj cały artykuł
Data: niedziela, 28 Maj, 2023
Autor: Jacek Borawski

Strzelam FoHa (28 maja)

N                   W tym roku mija 30 lat gdy zainteresowałem się giełdą i wykresami. Nie będzie przesadą, że przez 30 lat po 365 dni obejrzałem dziennie po 100 (lekką ręką) wykresów, co da circa jakiś milion obejrzanych wykresów.

Czytaj cały artykuł
Data: niedziela, 14 Maj, 2023
Autor: Jacek Borawski

Strzelam FoHa (14 maja)

Fakty Opinie Hipotezy   Wig20 Ostatnimi czasy indeks najwiękjszych spółek nie wydaje się być specjalnie interesujący. Niski Range i co za tym idzie niewysoka zmienność bardziej premiują stronę popytową. Problem jednak leży w tym, że byki najwyraźniej ociągają się a przebywanie tuż przy styczniowym szczycie zaczyna być powoli irytujące. Jeżeli jesteś trendowcem i nie łapiesz punktów zwrotnych nie powinieneś mieć żadnych problemów …

Czytaj cały artykuł