Dom Maklerski Banku BPS
Jacek Borawski

strzelam FOHa …czyli (4-maja-2012) pierwszy wpis

Fakty, Opinie Hipotezy

 

 

1-Wig 20 –

Jak na razie konsolidacja. Trójkątna. W którąś stronę na pewno wybije się. Ktoś może zapytać mnie: w którą ? A co to teleturniej ? Jak są wygrane? Jeśli powiem, że górą ile osób pod to otworzy pozycje? A jeśli powiem, że dołem, to jak wiele czytających zagra krótkie? Jestem praktykiem, jak wybije to pomyślę, a w tak pięknych okolicznościach przyrody i niepowtarzalnej – siedzę ze spokojem na gotowiźnie i czekam aż chociaż Wig20 pokona w górę 2314-2335 pkt. Nie inwestuję na giełdzie kiedy prawdopodobieństwo jest zbliżone do 50% dlaczego? Bo wolę iść do kasyna i tam obstawiać. Przebywanie w stresie chociaż trwa krócej. Z punktu widzenia fal Elliotta po 5 falach mamy na razie 3 – trójka płaska. Więc tym bardziej tu się nie karkuluje (jak mawiał Filipek w „Stawiam na Tolka Banana”). Generalnie patrzę, a w dół nie kupuję, nie mój styl, a jak wzrośnie pomyślę. A na razie póki co piękny maj. Podobieństwo do spadków po szczycie hossy internetowej w 2000 r. trochę mnie kłuje w serce. Tak czy owak – niepewność. Na rynku aktywny jest obecnie zestaw: 3G – Gracze spekulujący na szybko, Giełdoholicy i za przeproszeniem Gołodupce.  

2-CHF/PLN

Mamy 5 fal w dół. I mizerne podejście pod ważny opór fali 4. Przy pokonaniu go byłbym ostrożny w kwestii umacniania złotego. W tej perspektywie max02/03 oraz intmin/int max dużego znaczenia nabierają wspomniane okolice 3,52 zł. Wykres do bacznego przyglądania się.

3 – S&P500

Wiemy już pod co grają lub próbują grać na zwyżkę w USA. Tu pojawia się jeszcze szansa na 5 falę z zasięgiem ok. 1450-1470 pkt. Najpierw musi dojść do wyłamania oporu z 1 V. Jak tak to będzie to mamy zapewne wzrosty tamże. Na razie rynek w ważnym miejscu. Krótka moja analiza S&P500 na blogu wcześniej pozostaje bez zmian.

 

Zobacz również

Data: sobota, 4 Wrzesień, 2021
Autor: Jacek Borawski

Kiedy wrzesień, to już jesień…

… Czas na miesiąc, w którym rodzą się dzieci w Afryce 😉  (pamiętam ten dowcip)  

Czytaj cały artykuł
Data: niedziela, 1 Sierpień, 2021
Autor: Jacek Borawski

Kiedy sierpień przychodzi…

… Dziś czas na kolejny, ósmy miesiąc roku. 

Czytaj cały artykuł
Data: piątek, 2 Lipiec, 2021
Autor: Jacek Borawski

Miesiąc lipiec musi przypiec…

… Dziś czas na pierwszy miesiąc nowego półrocza. 

Czytaj cały artykuł