Dom Maklerski Banku BPS
Jacek Borawski

Gracz Roku sezon 1 (27-XII) zakończenie

     Gracz Roku

  Witam wszystkich uczestników naszej wspólnej zabawy pt. „Gracz Roku„. Reguły gry są bardzo proste. W czwartek na koniec dnia wytypowaliście po jednym instrumencie. Ma on najmocniej wzrosnąć do nadchodzącej Wigilii i jednocześnie nie spaść od momentu otwarcia pozycji (w trakcie sesji) co najmniej o 8%. Fakt ten spowoduje automatyczne zamknięcie pozycji oraz koniec gry danego uczestnika. Tytuł „Gracza Roku” otrzyma osoba, która na koniec gry będzie miała najlepszy wynik.

23 xii

To był trudny czas dla byków. Podczas 20 sesji, które dzieliły nas do Świąt uczestnicy gry musieli zmierzyć się początkowo z rynkiem niedźwiedzia a potem (jak mówią poniektórzy) z rynkiem świni. W obu przypadkach byki musiały liczyć się z osunięciem kapitału na swojej pozycji, wybiciem stopów, koniec końców stresować się o własną pozycję. Tytuł „GRACZA ROKU” zdobył i to zupełnie zasłużenie MATYSU występujący podczas gry pod pseudonimem PuĆo. Jego AssecoSee uzyskała na koniec największą zdobycz procentową. Od pewnego momentu próbowali (z sukcesem) dotrzymać mu towarzystwa Tomek i Optymista II. O skali trudności okresu, w którym inwestować przyszło może świadczyć fakt, że tylko te trzy osoby zakończyły turniej na plusie. Pozostałe dwie osoby preferujące Vigosys i VRG zakończyły swój występ na minusie, ale jeszcze bez wybicia 8-mio procentowego stopa. Pozostałych pochłonął w/w stop.

gracz troku

Co by było gdyby jednak nie wstawiać stopów

gracz bez stopów

Z pewnością musi smucić się Agro, którego Grodno na początku gry lekko „dziubnęło” stopa i powróciło do zwyżki. Jak widać jednak globalnie strata uczestników przeciętnie byłaby wyższa. Choć wielu zapamięta być może tę grę z perspektywy – a po co te stopy? to Undo Gino Tiko Kolo i Lifo i Bajo pochwalą zapewne grę ze stopami. Bo kapitał jak wiemy jakoś chronić trzeba.

Popatrzmy ile maksymalnie uczestnicy gry na swojej pozycji musieli wziąć na przysłowiową klatę.

gracz roku na klatę

Z tej tabelki widać już, że tytuł bezspornie znalazł się w dobrych rękach. Tu liderowi wybicie stopa najmniej groziło.  Widać tu bezsprzecznie jak pozostali, którzy skończyli grę wraz z ostatnią sesją byli bardzo blisko zakończenia gry przedwcześnie. Jeszcze raz gratulujemy wszystkim wygranym, przegranym także, bo przecież ta gra nic nie kosztowała, a być może, czego nie wiemy, ale jestem przekonany że czegoś nas nauczyła. Pozdrawiam i niecierpliwie czekam na Gracza ROKU 2022.

22 XII

2212

Podczas przedostatniej sesji przed zakończeniem naszej gry pożegnali się z nią Hiko i Iglo. Torpol niestety zawiódł na ostatniej prostej. Jutro szykuje się pasjonująca rywalizacja pomiędzy AssecoSee i CD Projekt o zwycięstwo w naszym turnieju.

21 XII

1221

PuĆo wyraźnie oddala się od peletonu, bardzo się z tego cieszymy. Natomiast Torpol znalazł się na skraju puszczy, Vigo Systems porusza się także nieopodal wykluczenia. Dwie sesje pozostały do końca gry.

20 XII

20gru

      Bank Handlowy, którego posiadaczami byli Runo i Silo zachował się bardzo nieprzyzwoicie, dziubnął stopa i powrócił. Liczba graczy spadła tym samym o kolejne dwie osoby. Zażarta walka toczy się pomiędzy Dyro i ZAro (CD Projekt) oraz PuĆo (AssecoSee). Elmo natomiast znowu znalazł się blisko pożegnania z grą.

17 XII

17gru

W piątek zaszalał CDProjekt i jest już o tyci tyci od lidera. Bank Handlowy na skraju wypadnięcia z gry, którą kończymy za 4 sesje.

16 XII

16gru

PuĆo wraca na pozycję lidera, coraz bliżej Handlowy i Torpol opuszczenia naszego zamkniętego kręgu. Dzisiaj wiedźmy

15 XII

15gru

CD Projekt uciekł spod toporka, ale dostojnym krokiem zbliża się tam Bank Handlowy i także Torpol. Lider (i jedyny na plusie) jest niezmiennie jeden i ten sam. Zostało 6 sesji do końca gry.

14 XII

 portf1214

We wtorek sytuacja uczestników „Gracza” pogorszyła się. CD Projekt tonie i bliski jest zamknięcia dwóch uczestników. Za nimi podążają następni, a konkretnie ci preferujący Bank Handlowy i Torpol.

13 XII

13gru

Dziś akcje zwyżkowały, choć jak widać cały czas na plusie jedynie dotychczasowy lider.

10 XII 

10gru

Spółki nadal okupują solidne minusy, rzecz jasna poza naszym rodzynkiem – liderem. Dziś walory generalnie wzrosły i co ważne, nikt dziś nie zakończył gry.

9 XII

1209

Od dziś już do końca gry będę podawał pozycje otwarte przez uczestników naszej zabawy oraz średnia będzie dotyczyć pozycji otwartych. Dzień zakończył się wyraźną słabością byków i naszych pozycji. Portfel osunął się. Z przodu bez zmian z tyłu w zasadzie też

8 XII

1208

We środę z grą pożegnał się Cito i jego Orange. Prawa gry są może i  brutalne, ale na szczęście uczciwe dla wszystkich. W grze pozostała dziewiątka. Najbliżej końca zabawy na dziś pozostaje Runo i Silo obstawiając Handlowy. PuĆo wraca do równowagi

A gdyby nie było stopów…

gdyby

No to może nie wstawiać ?

==============================================================================

7 XII

1207

We wtorek pozycje uczestników oddaliły się od swoich poniedziałkowych poziomów, niektóre mocniej, inne słabiej. Jedynie Cito może czuć złość. Jego walor (Orange) otarł się  o Stopa i jest wyraźnym outsiderem . Fifo nieustająco na przedzie.

1206

6 XII

Dziś mikołajkowe prezenty rozdawały niedźwiedzie. Najbardziej odczuli to Kolo i Lifo, którzy zakończyli naszą (Global Cosmed) zabawę. Poprzedni lider PuĆo dziś odpada w dół trochę mocniej. Na plusie pozostaje jedynie Fifo preferujący VRG. Siedem walorów pozostaje jeszcze w grze, Dziesięciu uczestników bawi się dalej, jedenastu opłakuje niemożliwe do odrobienia straty.

1203

3 XII

Po piątkowej sesji czołówka nie uległa zmianie. Tym razem posiadacze Orange w złym humorze, jedna sesja i walor najbliżej zamykającego stopa.

1202

2 XII

Dziś (we czwartek) grę zakończył Wigo. Stalexport okazał się niewdzięcznikiem, ech życie. Pućo nadal trzyma fason, fifo gdzieś nieopodal kontroluje drugą pozycję.

1gru

1 XII

po środowej sesji listę aktywnych pozycji opuścił Stalprodukt w efekcie Molo zakończył naszą zabawę. Fifo i Pućo liderują.

01130

Ostatnia sesja listopada ponownie dała się we znaki uczestnikom naszej zabawy. Posiadacze Mabionu i ML System zakończyli grę. CD Projekt wczorajszy lider dziś lizał rany. Posiadacze Handlowego i Stalproduktu ale przede wszystkim Stalexportu najbardziej zagrożeni. AssecoSee (PuĆo) samodzielnym (na plusie) liderem.

groku2

Nie jest łatwo utrzymać pozycję w trendzie spadkowym, o czym przekonują się Agro i Nuno. Żegnamy ich, pozostali w grze. Posiadacze CD Projekt : Dyro i Zaro nowymi liderami. Na jak długo ?

groku

Po pierwszym dniu grę zakończyli Gino i Ormo. Pozostali walczą dalej. Kolo i Lifo pierwszymi liderami

7 Komentarze do: “Gracz Roku sezon 1 (27-XII) zakończenie”

Borys

28 listopada 2021, godzina: 11:03
Borys

Panie Jacku przemyślałem jeszcze raz naszą zabawę po wpisie na blogu jednego forumowicza ,że to nauka ,

ale skoro się zgodziliśmy, że na takim rynku absolutnie nie kupujemy to może nabieramy złych nawyków proponując coś do kupna na takim rynku ?

Borys

28 listopada 2021, godzina: 22:27
Borys

Chyba niepotrzebnie zrobiłem ten wpis , bo widzę , że pan Jacek wyjaśnił w innym wpisie że to zabawa , także wpisu nie było , nie wiedziałem że zabawa idzie o Gracza Roku to bym wybrał inną petardę .

alone_knight

29 listopada 2021, godzina: 12:48
alone_knight

To ja wpisuje swój typ: MABION – nikt mnie o to nie prosił ale lubie się uczyc

Anonim

24 grudnia 2021, godzina: 22:41

święta, święta -zatem dla wszystkich grających -błogosławionych świąt

Alone_knight

29 grudnia 2021, godzina: 08:22
Alone_knight

PAnie JAcku nie będzie FoHa jeszcze w starym roku ?

Jacek Borawski

29 grudnia 2021, godzina: 09:52
Jacek Borawski

będzie, jutro albo rano w Sylwka, a może nawet dwa, bo i myślę o amerykańskim

Kamil

29 grudnia 2021, godzina: 10:46
Kamil

Panie Jacku, gdyby się udało również USA to byłoby cudnie 🙂

Przy okazji gratulacje dla zwycięzcy!

Dodaj komentarz:

`

*

Zobacz również

Data: poniedziałek, 25 Wrzesień, 2023
Autor: Jacek Borawski

Strzelam FOHa (25-9-23)

  Wig20

Czytaj cały artykuł
Data: niedziela, 17 Wrzesień, 2023
Autor: Jacek Borawski

Złota, Srebrna, Brylatnowa? A może jedynie tekturowa Dziewiątka

Dla moich twitterowych znajomych Versus_Jack zebrałem na szybko i na gorąco wszystko to, co w inwestowaniu poza samym systemem (AT,AF,APortfelowa) może mieć znaczenie. W pewnym momencie zauważyłem, że nie da się tego w twitterowej formie czyli bardziej skondensowanej przedstawić. Nie wnikałem również za mocno w psychologię inwestowania bo tematyka jest zbyt olbrzymia jak na ten wpis. I oto kwintesencja weekendowych przemyśleń:

Czytaj cały artykuł
Data: niedziela, 10 Wrzesień, 2023
Autor: Jacek Borawski

Strzelam alfabetycznego FOHa (10-9-23)

Czytaj cały artykuł