Dom Maklerski Banku BPS
Jacek Borawski

Obraz nędzy ale czy rozpaczy ? Czyli chce się Rz… cz.1

Fakty Opinie Hipotezy

 

S&P500

sp500

Czwartkowa sesja była (po fakcie zawsze łatwiej) prawdziwą ucztą dla tych (ja) którzy uwielbiają otwieranie pozycji po wybiciu z konsolidacji. Tutaj doszło do wybicia z Range’u 8-dniowego. O ile pomysł był logiczny to już spokój o skuteczność tego zagrania takim nie był. Pomni tego co miało miejsce tuż po świętach Wielkiej Nocy.

sp2

Wtedy to jak pamiętamy rynek na początku sesji nabrał chęci do wyjścia z tej figury górą. Spokój do końca pozwoliłby jednak otworzyć pozycję zgodną z pierwotnym wybiciem. W obu przypadkach sygnałem jaki otrzymaliśmy było zejście w strefie poniżej 2%

sp3

Cały czas mówimy by krótkoterminowi traderzy starali się jechać za walcem a nie przed. Uchroni to z pewnością wielu przez znaczną masakrą finansową. Nie da się ukryć, że to mój ulubiony sposób tradingu czyli dołączyć się jak jest cicho i nie wieje. Poza tym jest szansa wejścia od razu w zysk a to po prostu uwielbiam.

sp4

Dodatkowo zwracam uwagę na utrendowienie wskaźnika ADX w kierunku spadkowym podczas ostatniej sesji tygodnia. Stawia to niestety byki w złym świetle.

sp5

Tydzień kończy się uformowaniem gwiazdy wieczornej (formacja spadkowa) a duży biały korpus sprzed dwóch tygodni można uznać za zneutralizowany.

sp6

Lubiący sforę mają spokój od długiej od dłuższego czasu, w tym wypadku po dwudniowym pobycie (nieudanym dodajmy na długiej) od końca marca.

Spróbujmy pozachwycać się polskim rynkiem. Dostrzegam jednak jeden pozytyw. Jesteśmy nieznacznie niżej (czwartek/piątek) poniżej dołka z końca dnia inwazyjnego.

wig20

na naszym tle Amerykanie…

sp500 dni

…to cieniasy. Żart się nie udał w USA mają z czego oddawać, u nas niestety nie. Niemniej w życiu trzeba być optymistą.

… Ku rozwiązaniu … …”Odległość pomiędzy ekstremami z ostatnich 12 sesji spadła do poziomu 4% . To znak, że za chwile rynek zacznie dynamizować. Biorąc pod uwagę nienajlepsze dla byków statystyki czerwca, trzeba poważnie liczyć się z próbą powrotu do trendu spadkowego.”  Tak właśnie zaczynałem we środę rano biuletyn „byki i niedźwiedzie”.

Na wykresie w piątek powstała spadkowa formacja „trzech identycznych kruków”. i to nie jest tak zgodnie z nomenklaturą japońskich  świec że kursy już się „naspadały”. Nie, to to jest dopiero sygnałem sprzedaży. Zawsze sobie myślę, że jeżeli to nie jest sygnał sprzedaży to co nim jest? Inna sprawa, że sygnały bywają neutralizowane… czyli nie muszą zapłacić w wiadomym kierunku. Sygnały kupna i sprzedaży bowiem mogą być prawdziwe albo fałszywe. W większości przypadków są prawdziwie dlatego ktoś kiedyś w oparciu o to zbudował strategię. Niemniej pamiętajmy (gdyby ta akcja okazała się oszukana) poziom szczytu tych „kruków” – 1830 pkt. bo, jak znam życie, po jego wybiciu wajcha pójdzie w drugą stronę , zazwyczaj staje się to ze zdwojoną niż poprzednio siłą.

EurUSD

eurusd

Tu podobne, we czwartej wybicie z 8-dniowego Range’u kiedy to szerokość spadła poniżej 1,5%. Zasada dot. tradingu oczywiście podobna, za walcem.

eurusd

używam sformułowania „nieoczywiste” bowiem w przypadku Range’u 6-dniowego nastąpiło wcześniej wybicie górą, ale częstość przebywania w przypadku ośmiodniowym była zdecydowanie akceptowalna w bieżącym momencie

na potrzeby tego wpisu stworzyłem uproszczony obraz tej koncepcji

r68

Jeżeli zielona przecina niebieską lub oddala się od niej po przyklejeniu (czerwone linie) preferujemy wybicie z Range’u większego (8) niż mniejszego (6)

I to tyle na dziś

11 Komentarze do: “Obraz nędzy ale czy rozpaczy ? Czyli chce się Rz… cz.1”

Kamil

11 czerwca 2022, godzina: 20:34

Dzięki Panie Jacku, takiego wpisu było nam potrzeba 🙂

PS Tytuł nowej serii super 🙂

WINCYJ i WINCYJ socjalu z DŁUGU

13 czerwca 2022, godzina: 09:10
WINCYJ i WINCYJ socjalu z DŁUGU

Poniedziałek w tygodniu wygasania , statystycznie powinno się kupic dołek ale mały siusiak ze ZŁotej walczy na L to niech on za nas walczy .

BTC -12.5 % co tam się wyprawia , wybicie i zasięg konsoli w jedną sesją chcą zrealizować

WINCYJ i WINCYJ socjalu z DŁUGU

15 czerwca 2022, godzina: 09:12
WINCYJ i WINCYJ socjalu z DŁUGU

Ciekawe kiedy ropa zauważy że nadchodzi tragedia , chciałbym złapać wysoko S-ki a kreski dopiero pokazują mi łapanie dużo niżej i nie bądź tu łapaczem jak ręce swędzą , uk 100 też strasznie mocny na tle innych ,

na koniec bessy musi być krach surowców jak poprzednio kiedy ropa małego siusiaka ze ZŁotej wyautowała

WINCYJ i WINCYJ socjalu z DŁUGU

16 czerwca 2022, godzina: 22:18
WINCYJ i WINCYJ socjalu z DŁUGU

https://www.youtube.com/watch?v=npU_g7zi8PE&ab_channel=FarmazonHunter

Ale sie dzieje , Rawał Zaorski i zniknięcie 700 ETH , to chyba nie bezdomny mu pożyczył na grę jak przyjął dzwona , coraz lepiej

WINCYJ i WINCYJ socjalu z DŁUGU

17 czerwca 2022, godzina: 09:32
WINCYJ i WINCYJ socjalu z DŁUGU

Jeżeli wrzesien to najgorszy miesiac w roku to strach się bać gdzie wylądujemy we wrześniu na kolejnej serii kontraktów jak obecnie mamy 1670 a FED schodzi z bilansu i podnosi stopy w tempie nigdy nie notowanym , zmienność jest mega do zarabiania a walorów trendowych na forex pełno .

Jacek Borawski

17 czerwca 2022, godzina: 09:59
Jacek Borawski

„wincyj i wincyj”
„Jeżeli wrzesien to najgorszy miesiac w roku…”
Bo już nie mam siły tłumaczyć inwestorom bo to z każdym miesiącem,rokiem dekadą mnie męczy.
To że wrzesień jest statystycznie spadkowy nie znaczy że spadnie w tym najbliższym wrześniu
nAtomiast znaczy, że jeśli zacznie Pan spekulaować na krótko we wrześniu to powiedzmy za jakieś 10 lat powinien Pan być na zysku
Tak działa statystyka, a nie przepowiadanie przyszłości typu „Wojciech Glanc”
https://www.antyradio.pl/News/Jasnowidz-Wojciech-Glanc-zapowiada-dramat-w-Polsce-Ludzie-samobojstwa-popelniaja

Jacek Borawski

17 czerwca 2022, godzina: 10:07
Jacek Borawski

a co do Rafała Zaorskiego, to chyba raczej nie ma sensu tego wklejać i słuchać/oglądać. Każdy ma swoje własne pieniądze, temperament tolerancję ryzyka, pomysły inwestycyjne itd itd. Porównywanie się gdzieś w duchu z tymi którym idzie (uczciwie lub też nie) zawsze dla inwestora źle (mówię o jego psychice) zawsze źle się kończy. Każdemu albo prawie każdemu widzącemu pieniądze których nie ma, chociaż w małym stopniu może zmienić się nastawienie i to raczej na gorsze. Proszę pamiętać, że przez całe życie prawie każdy inwestor SZUKA swojego oryginalnego odpowiadającemu jego psychice sposobu inwestowania. w momencie kiedy w naszej głowie pojawia się ktoś pokroju Zaorski prawdopodobnie dochodzi do zaburzenia tego co mozolnie przez lata (strategia) próbujemy wypracować. O skutkach wolę nie mówić, a raczej nawet nie myśleć.

WINCYJ i WINCYJ socjalu z DŁUGU

17 czerwca 2022, godzina: 16:02
WINCYJ i WINCYJ socjalu z DŁUGU

Panie Jacku na szczęscie średnie pokazują , że niedługo znów będzie wąsko na WIg 20 więc zobaczymy czy dalej trend do końca roku i rozliczenie strat podatkowych , zresztą ja już tutaj nie mam żadnych pieniędzy , po co mi luki i handel pół dnia jak mam indeksy światowe 24 H .

Osobiście wszystko rozumiem , z końcem bessy czekam na nowy dodruk FEDu a to raczej nie w tym roku , teraz czekam na wyprzedaż ropy gazu i reszty surowców i to pionowo w dół .

Panie Jacku ale w przypadku zaorskiego na filmiku chodzi o to ,że zebrał od ludzi pieniądze i chyba grał nimi bez ich wiedzy bo brakuje 700 etherum na rachunku i teraz nie chce pokazać papierów , ze względu na to ,że wszystkich wszędzie wyzywał od oszustów no to w koncu pokazali co on zrobił bo akurat nagrywali wszystko na you tube, wygląda że te wielkie trejdy robił 700szt etherum którymi nie powinien tego robić bo ludzie nie dali mu tego na jego hazard , zobaczymy jak się to wyjaśni bo ludzie się nakręcili , ja tam go nie naśladuję a raczej wszystkim mówię ,że to fałszywy prorok prawie jak ten z Torunia co dostał auto od bezdomnego po czym bezdomny zmarł .

WINCYJ i WINCYJ socjalu z DŁUGU

17 czerwca 2022, godzina: 16:21
WINCYJ i WINCYJ socjalu z DŁUGU

Panie Jacku da się jakoś wyznaczyć szczyt USD indeks , bo mi się wydaje że już blisko ?

Jacek Borawski

17 czerwca 2022, godzina: 18:10
Jacek Borawski

„Panie Jacku ale w przypadku zaorskiego na filmiku…”
widziałem kiedyś ja gość ten mówił, że zbankrutował i robił dile na koncie mając 5 tys zł. potem w 2 miesiące miał 200.000 – więc taki się jeszcze nie urodził co by zarobił razy 40 na kapitale w dwa miechy. nie mówiąc już, że teraz robi transakcje mając kilkadziesiąt milionów, z 5.000 zł w dwa lata.
niemożliwe. skądś czerpał pieniądze – zaskórniaki albo pożyczone.
reszta mnie nie obchodzi bo coś mi tu cuchnie, reszty nie chcę znać i wiedzieć.
bo jak mówiłem wcześniej albo i nie mówiłem to teraz mówię

KAŻDY MUSI NIEŚĆ SWÓJ KRZYŻ – ja krzyża Rafała Zaorskiego dźwigać nie zamierzam. innych także, Panu też tego nie radzę.
Życie jest za krótkie i trzeba żyć swoim życiem -> z każdym rokiem będzie PAn to bardziej dobitnie odczuwał.

Jacek Borawski

17 czerwca 2022, godzina: 18:14
Jacek Borawski

wyliczać szczytów nie zamierzam również zrobiłem to w zeszłym roku na S&P500 na 4812-14 i gówno poza satysfakcją z tego mam
o czym i tak niewielu wie, a co mnie teraz jakoś niewiele obchodzi, \
jak ktoś zapyta dlaczego to odpowiem że życie toczy się dalej i przeżywać faktu wyliczenia jakiegoś ekstremum dłużej niż 3 dni nie potrafię

Dodaj komentarz:

`

*

Zobacz również

Data: niedziela, 29 Styczeń, 2023
Autor: Jacek Borawski

Strzelam Foha (29-sty)

Fakty Opinie Hipotezy Dziwny indeks, Kurs od kiedy się zaczęło (zielona elipsa) tylko dwa razy był na koniec dnia poniżej średniej wykładniczej z 15 sesji. Raz nieznacznie, w efekcie z kimkolwiek nie rozmawiam (telefon, Skype) rozgrywa Shorta. Nie grywam na kontraktach, ale gdybym to zasadę mam jedną – trend to trend.

Czytaj cały artykuł
Data: niedziela, 22 Styczeń, 2023
Autor: Jacek Borawski

Strzelam FoHa (22-sty)

Fakty Opinie Hipotezy Wig20 / Wig140 Temu, który wymyślił indeks Wig140 powinna zostać ufundowana jakaś specjalna nagroda pieniężna za stworzenie „Najbardziej Niepotrzebnego Indeksu Na Świecie” (NNInŚ).

Czytaj cały artykuł
Data: poniedziałek, 16 Styczeń, 2023
Autor: Jacek Borawski

Strzelam amerykańskiego FoHa (16-sty)

Fakty  Opinie Hipotezy Na początek Siła Relatywna instrumentów webinarowo oznaczonych TOP

Czytaj cały artykuł