Dom Maklerski Banku BPS
Jacek Borawski

Powstanie listopadowe

          John_Atkinson_Grimshaw_-_A_November_Morning

                 Do tej pory mogliśmy o giełdowym listopadzie powiedzieć, że to miesiąc nudny i wyjątkowo ma coś w sobie z obrazu Johna Atkinsona Grimshawa – „A November Morning”.

                       Warto zwrócić uwagę, że (tab1) nigdy dotąd w historii notowań indeksu Wig20 nie zdarzył się wynik dwucyfrowy. To co rzuca w oczy to średnia (także średnia minus skrajne) nieznacznie odbiegająca od poziomu 0. Być może dla inwestorów z krótszym stażem nie ma to żadnego znaczenia, ale ci co są na rynku od dawna i kierują się jakąkolwiek statystyczną logiką i średnią muszą być w tym roku mocno zaskoczeni.

listopad

Rzecz jasna, nie wiemy jak zakończy się ten miesiąc, ale warto w tym miejscu zwrócić uwagę na jeszcze jedną tabelkę. (tab2) Pokazuje ona jak wiele od zamknięcia z poprzedniego miesiąca wzrósł kurs do listopadowego maksimum.

list2

       Nawet najmocniejszy ruch do tej pory (2000 r.) ma się nad wyraz słabo w stosunku do aktualnego. Ponad 22% tym razem, co najmniej, bo przecież może być więcej rzuca na kolana i potwierdza fakt, o którym może gdzieś w potoku zdarzeń zapominamy. Ten rok jest specyficzny, choć każdy może w tym miejscu rzec w kontrze do wcześniejszej tezy, że przecież każdy rok na swój sposób takim jest.

2 Komentarze do: “Powstanie listopadowe”

Anonim

24 listopada 2020, godzina: 11:34

kiedy wróci FoH pozdrawiam

Jacek Borawski

24 listopada 2020, godzina: 12:24
Jacek Borawski

specjalnie dla wszystkich anonimów w prezencie

Dodaj komentarz:

`

*

Zobacz również

Data: niedziela, 25 Wrzesień, 2022
Autor: Jacek Borawski

Strzelam FOHa (25-wrz)

Fakty Opinie Hipotezy SWig80 Liżą dołki i jakaś Głowa z Ramionami ?

Czytaj cały artykuł
Data: niedziela, 18 Wrzesień, 2022
Autor: Jacek Borawski

Krajobraz po wiedźmach (18-IX)

Fakty Opinie Hipotezy Wig20 miesięczny Licznik białych i czarnych korpusów tzw. Sumacz „Black & White” (45) z krótkimi przerwami od 12 lat pulsuje w rytmie niedźwiedzia

Czytaj cały artykuł
Data: poniedziałek, 12 Wrzesień, 2022
Autor: Jacek Borawski

7 UP {12-wrz}

Ruch ponad 7% w ciągu trzech (od minimum do maksimum) sesji pojawił się na indeksie Wig20 jedynie 9 razy w trakcie ostatnich 10 lat. I wszystkie te razy miały miejsce od 2020 roku po raz pierwszy w trakcie spadków covidowych. Nerwowe byki ? na to wychodzi. Jak pokazuje krótka historia tylko jeden raz indeks potem zanotował kolejne nowe minima. Zatem pojawiła się szansa …

Czytaj cały artykuł