noble securities logo
Jacek Borawski

Strzelam alfabetycznego FOHa (10-9-23)

fakty-opinie-hpotezy

A jak Apple

AAPLE

W niezamkniętym oknie Bessy z sierpnia pojawiła się formacja „Rozstania”. A czarny korpus uformowany tego dnia był największy od początku roku. I choć wówczas zapoczątkowało to trwały ruch w górę, ja nie mam w zwyczaju ignorować tak znaczącego raczej niedźwiedziego sygnału. Czyli byle do neutralizacji.

 

B jak BitCoin

bitcoin

Kurs porusza się pod torami i pod negatywnym wpływem korpusu (czarnego) z połowy sierpnia. Nie trzeba być nawet analitykiem by preferować „Short” lub „poza” póki nie dojdzie do ruchu ponad 28.944 czyli neutralizacji w/w świecy. Liczne dolne cienie dają długim jakąś niewielką, ale jednak nadzieję na lepsze czasy.

 

C jak Cac-40 (tygodniowy)

cac

We Francji przez ostatnie tygodnie jest dość nudnawo, ale to już koniec laby, ADX na 12 praktycznie gwarantuje, że już niebawem inwestorom spadną z nóg klapciochy.

 

D jak Dom Development

dom

kupiony do webinarowego portfela w grudniu, połowa „skeszowana” w marcu, drugą mogę trzymać, nawet do końca świata, i kto mi co zrobi ?

 

E jak EurUsd

edek1

edek2

Przebicie linii trendu NIGDY nie stanowi dla mnie żadnej transakcyjnej sugestii, co jak widać tu bardzo mocno się opłaciło.

 

F jak FW20 (2-godzinowy)

fw120

Tym właśnie posługuję się na webinarze od wielu, wielu lat i jeszcze nikogo nie wkurzyłem. Psotek kontraktowy – jesteśmy na krótkiej po 2069 połowa zamknięta po 32 punktach druga „po zielonej”. Jak ktoś się boi to „po czerwonej”.

G jak GBP/PLN

gbp

Złotówka przymierzała się do zmiany trendu już jakiś czas, Cały sierpień to było takie męczące i nieznośne bełkotanie bokiem z lekkim kierunkiem wzrostowym. Pomoc przyszła znienacka, ale rychło w czas. Cuda czasem się zdarzają, a jak ich nie ma to na NBP zawsze można liczyć.

H jak HEX (Finlandia)

hex

a w Finlandii bessa pełną gębą

I jak Ikar (tfu …ING Bank)

ing

Przypomniał mi się rewelacyjny film z Yves Montandem. pozycja portfelowa z przeniesionym czwarty raz stopem. Nadal bardzo podoba mi się ten wykres ale sentyment już nie ten. A jak wiemy słaby sentyment może zepsuć nawet najlepsze bycze intencje.

 

J jak JSW

jsw

Jestem trendowcem, preferującym „Trend Following” i nie zastanawiam się  w pierwszej kolejności czy tu jest dobrze kupić tylko czy bezpiecznie się da tu jeszcze „przyszorcić

 

K jak Kora

kora

„Już od urodzenia okropnie nudzę się i kocham tylko Hollywood Biżuteria, papeteria, kafeteria, oranżeria i Hollywood

 

L jak Lockheed Martin

lockheedd

Zaproponowałem Short na wybicie dołka z końca lipca, pozycja weszła 2 tygodnie potem. Ale dopiero we środę poczułem się jak król dżungli.

simb3

M jak Microsoft

microsoft

Czasami jest tak, że chroniąc zysk zamykasz pozycję (otworzoną w marcu) być może w okolicach dna potencjalnej czwórki. Zawsze jest żal. Na razie bez pozycji, ale pomysłów na transakcję to ja teraz tu za bardzo nie mam.

 

O jak Oponeo.pl

oponeo

Pozycja zaproponowana do otwarcia 8 marca choć zbieżności nie tu nie dostrzegam. Wielokrotnie stop był przenoszony w górę. Pozycja niby zyskowna, blisko rocznych ekstremów, ale jakoś bez ekscytacji.

P jak PekaoSA (1-godzinowy)

Peka 1h

Linie Startera (zielono-czerwono-niebieskie) zabraniają kupowania tego instrumentu od połowy sierpnia. Stąd w grze „Poszukiwacze Zaginionego Dołka” 

lost

Q jak Queen

queeen

R jak Ryvu Therapeutics

ryvu

Konsolidacja trwa, a Sfora ścisnęła się tak, że już bardziej nie można

S jak Shanghai Composite Index (tygodniowy)

szanghai

Wygląda na to, że korekta od kwietnia do kwietnia skończyła się i inwestorzy najwyraźniej wybierają się na dół. Byle nie do  Tajwanu. Sytuacja stanie się dla byków bardziej radosna jak pokonają w górę 3419 pkt.

T jak TSX (Kanada)

TSX

Współczuję trendowcom, niemniej pocieszające jest jednak to, że kiedyś ten stan się zakończy.

U jak USDCHF (tygodniowy)

 kto kliknie ? UUUUUUU

usdchf

8 białych korpusów ostatnio miało miejsce w 2015 po słynnym przelocie z 1 na 0,7

V jak Vercom

vercom

Podróż za jeden uśmiech ? Tu wyjątkowo za piątą falę

W jak Wig20

brr wig20

W połowie sierpnia pojawiła się formacja Bump&Run Reversal. niegdyś jedna z moich ulubionych. Minimalny zasięg o wysokość ostatniego „garba” w momencie wybicia. Zasięg jak widać spełniony, co nie oznacza, że to już koniec.

X jak XTradeBrokers

xtb

Po raz pierwszy pod torami, a i ruch w dół jest większy niż kiedykolwiek. Trendowiec wie co robić.

Y jak Yeti

yeti1

Z jak Złoto

złoto

5 wielkich fal w górę i od maja mamy korektę tego ruchu. Rozsądek nakazuje oczekiwać ruchu do czwartej podfali (1800 – co najmniej). Jest ciasna sfora, kurs niedaleko ale jednak pod. Stąd tu i teraz L wydaje się troszkę nierozsądna.

12 Komentarze do: “Strzelam alfabetycznego FOHa (10-9-23)”

Bogusław

10 września 2023, godzina: 12:08

Witam Panie Jacku proszę zmienić w bazie – Fabrity Holding SA (FAB) to dawniej K2 Holding . Dzięki

https://stooq.pl/n/?f=1567812&search=+k2+holding

Arek

10 września 2023, godzina: 19:30

Nie rozumiem, czemu dla Peo należy użyć wykresy 1godzinnego a w pozostałych tygodniowych lub dziennych. Pekao aż takie ryzykowne?

dżordż

11 września 2023, godzina: 10:14

D jak dzieki!

Jacek Borawski

11 września 2023, godzina: 10:23
Jacek Borawski

N jak No Problemo

Alone_knight

13 września 2023, godzina: 08:37
Alone_knight

P jak pytanie.

Panie Jacku- jako znawca muzyki – myślał kiedyś Pan w ten sposób
https://www.youtube.com/watch?v=8ZFbVwfTyuY

Jacek Borawski

13 września 2023, godzina: 10:09
Jacek Borawski

Słucham muzyki i traktuję ją jak esteta, cała ta nadbudowa to pic na wodę

Bogusław

14 września 2023, godzina: 16:10

Nie dostałem zaproszenia na webinar

grzegorz

14 września 2023, godzina: 16:15
grzegorz

Nie dostałem zaproszenia na webinar

Bogusław

14 września 2023, godzina: 16:24

Cześć Grzegorz masz już dostęp, bo ja nie mam ?

Jacek Borawski

14 września 2023, godzina: 16:31
Jacek Borawski

wyleciało im z głowy, zaraz będą

TwojaStara

17 września 2023, godzina: 22:05

Czy otwiera Pan pozycje na akcjach w trakcie dnia? Czy czeka na zamknięcie dziennej świecy, która potwierdza sygnał i otwiera Pan zlecenie dopiero następnego dnia? Np. na podstawie ostatniego wybicia RYVU THERAPEUTICS. W przypadku otwierania pozycji następnego dnia i takiej świecy SL będzie bardzo szeroki.

Jacek Borawski

18 września 2023, godzina: 08:30
Jacek Borawski

Twojastara
W dmBPS Prowadzę webinary, (2 x tyg( x 12 lat, które ogląda znaczna liczba zainteresowanych. Tam jest i strategia i taktyka.

Dodaj komentarz:

`

*

Zobacz również

Data: niedziela, 9 Czerwiec, 2024
Autor: Jacek Borawski

Strzelam FOHa (9-VI)

  Wig20 Minimalny zasięg ruchu po wybiciu z klina (2420) został wypełniony w piątek, czy to oznacza, że spadki się skończyły? Byłaby to rzadkość…

Czytaj cały artykuł
Data: sobota, 1 Czerwiec, 2024
Autor: Jacek Borawski

Strzelam FOHa (1-VI)

  Wig20 Indeks opuścił krótkoterminowy klin dołem a minimalny zasięg (2420) nie został jeszcze wykonany. Jak widać obecny ruch spadkowy nie jest póki co większy niż ten kwietniowy. Ale niedźwiedzie głowa do góry – wszystko przed nami 😉

Czytaj cały artykuł
Data: niedziela, 26 Maj, 2024
Autor: Jacek Borawski

Strzelam FOHa (26-V)

  Wig20 Spodziewałem się spadków, ale nieco większych niż miały miejsce w mijającym tygodniu. Linie tworzące SR SubGigant (których używam do pomiarów Siły Relatywnej) na razie bezpieczne dla trendu.  Co nie znaczy, że nie będzie spadać dalej. Ale trendowo jakby wejść na rynek po jesiennych wyborach trend trwa dalej.

Czytaj cały artykuł