noble securities logo
Jacek Borawski

Strzelam FOHa (26-V)

fakty-opinie-hpotezy

 

Wig20

wig20 sub

Spodziewałem się spadków, ale nieco większych niż miały miejsce w mijającym tygodniu. Linie tworzące SR SubGigant (których używam do pomiarów Siły Relatywnej) na razie bezpieczne dla trendu.  Co nie znaczy, że nie będzie spadać dalej. Ale trendowo jakby wejść na rynek po jesiennych wyborach trend trwa dalej.

wig20 atr

Zmienność na poziomie okolic 1,5% w ostatnim roku sygnalizowało wejście w wielotygodniowy ruch jednokierunkowy bez istotnych korekt. To lubię. Poza tym, że ATR nie pokaże w którą stronę, ale te pokażą inne parametry.

wigwee

Wykres tygodniowy wzbogacił się o spadkową (outsidebarową) „Zasłonę Ciemnej Chmury”.

 

SWig80

swig80

na tygodniowym wykresie pojawił się Nagrobek Doji. Czy odwróci tendencję jak zwrotna „Ważka Doji” w styczniu przekonamy się niebawem

sw80 II

Linie SubGigant I i II idą niezagrożone zwłaszcza tak blisko czerwona, Więc jak sobie idą i nie są przebijane przez kurs to to niech sobie idą.

NVDA

nvda

Jest mi niezmiernie miło, że mogę reprezentować technikę (Trend Following) która nie pozwalała rozgrywać shorta przez ostatnie półtora roku, choć jak wiemy wielu próbowało, z mizernym skutkiem. Również miło mi że podczas webinarów prowadziłem ten trend (mimo że nie zaproponowałem otwarcia pozycji) aż do pełnej piątki na circa 1100 dolarów. Choć na początku ta cena nie była „w grze” ale po  drodze technika :TF: pozwala rozliczyć potencjalne minimalne zasięgi.

Elektrotim

elektrotim TORKI

Ponieważ TORY miały swoje wady (daleko prowadzona pozycja) stworzyłem TORKI czyli małe Tory. One pozwalają prowadzić stopa na długich trendów nieco bliżej niż klasyczne TORY.

USDPLN godzinowy

usdpln torki

Kurs próbował wrócić do długiej na długo, ale wrócić na krótko. Przeszedł na krótko podczas ostatnich dni, ale czy to dla odmiany będzie na długo dowiemy się już niedługo.

Cyber Folks

cfolks

Ruch wynikający z „Filiżanki z Uszkiem” o wysokość Uszka został zrealizowany, zasięg o wysokość Filiżanki znajduje się nieco wyżej, ale też jest mniej „pewny” i mniej „obligatoryjny” niż samo „uszko”

PZU

pzu2

Kurs obniżył się o nieco więcej niż największy ruch spadkowy, wprawdzie niewiele, ale jednak. I ma to w strategii „TF” swoje określone konotacje.

PEkaoSA

peooo

Podczas czwartkowej sesji doszło do uformowania wzrostowej „Gwiazdy Porannej Doji”. Nie można jednak zapomnieć, że pojawiła się nieco bardziej obszerna formacja spadkowa z niezrealizowanym jeszcze zasięgiem ~145 zł. Czyli wzrośnie albo spadnie…A może jedno i drugie ?

Inter Cars

car

Walor próbuje kolejny raz przełamać „Bycze Lody” wyindywidualizując się z rozentuzjazmowanego trójkąta.

Bank Handlowy (wykres wolumenowy)

bhw

Objęcie Bessy w strefie dwóch wolumenowych czarnych kloców nie wygląda najlepiej. Byki mają mały problem.

Cormay

cormay

Stan pod TORAMI może być stanem permanentnym…

Fabrity

fabity

filiżana z uchem

Amica

amica

Uderza w sforę i sobie na czarnych korpusach wraca, kurs na nie dla wszystkich preferujących TF

BigCheese Studio

bigcheese

Oczy twe jak piękne świece, A w sercu źródło promienia, Więc ja chciałbym Twoje serce, Ocalić od zapomnienia.

Świec nie ma bo wykres jest liniowy ale są oczy…

 

Jeden komentarz do: “Strzelam FOHa (26-V)”

Anonim

29 maja 2024, godzina: 17:24

no i Wigunia trzeszczy

Dodaj komentarz:

`

*

Zobacz również

Data: niedziela, 9 Czerwiec, 2024
Autor: Jacek Borawski

Strzelam FOHa (9-VI)

  Wig20 Minimalny zasięg ruchu po wybiciu z klina (2420) został wypełniony w piątek, czy to oznacza, że spadki się skończyły? Byłaby to rzadkość…

Czytaj cały artykuł
Data: sobota, 1 Czerwiec, 2024
Autor: Jacek Borawski

Strzelam FOHa (1-VI)

  Wig20 Indeks opuścił krótkoterminowy klin dołem a minimalny zasięg (2420) nie został jeszcze wykonany. Jak widać obecny ruch spadkowy nie jest póki co większy niż ten kwietniowy. Ale niedźwiedzie głowa do góry – wszystko przed nami 😉

Czytaj cały artykuł
Data: niedziela, 19 Maj, 2024
Autor: Jacek Borawski

Strzelam FOHa (19-V)

  fwWig20 Dzienny dZIŚ ZAMIAST indeksu dzienny kontrakt. Pozycja Długa z perspektywy psotka od wyborów jesiennych nadal ta sama. W wielu opracowaniach w necie dostrzegłem dorysowane linie klina rosnącego naniesione przez analityków. Twierdzę, że błędnie, formacja klina jest formację krótkoterminową (wspomina o tym np. w swoich pozycjach Bulkowski – max do 3 miesięcy) – dlaczego? mogę to logicznie uzasadnić. Choć to nie miejsce …

Czytaj cały artykuł