Dziś spółki z Wig20 widziane z perspektywy tylko 9 dni
Asseco Poland
Allegro

CCC
Cyfrowy Polsat
Dino Polska
JSW
KGHM
LPP
Lotos
MBank
Orange Polska
Pekao SA
PGE
PGNiG
PKN Orlen
PKO BP
PZU
Santander Polska
PePco
CD Projekt
Z tych instrumentów na razie starają się trzymać fason jedynie Lotos i PGE, reszta (no, może troszkę bardziej stara się PePco i JSW) musi się bardziej postarać. Po namyśle że mnie jeszcze nie obrzydza dorzucę CCC.
czyli short na wig20 albo pge w portfelu
Na platformach tyle trendowych walorów obecnie , że szkoda czasu na ten polski skansen .
Prognozy sytuacji ekonomicznej przedsiębiorstw na II kw. i kolejne 12 miesięcy są wyraźnie pesymistyczne i jedne z najgorszych w historii pomiaru – wynika z raportu NBP.
nie jestem zdziwiony , DAWAĆ WINCYJ socjalu to było główne motto pis biedy , a DŁUG 1,4 bln i odsetki będą wysokie ,
ale zastanowmy się jak moznaby zrobić inaczej : nie doplacac firmom, nie drukować złotówek a pozwolić liniom lotniczym upaść, turystyce i reszcie społeczeństwa gdy w tym czasie amerykanie nadrukowali dolarów, UE euro itd. Innymi słowy skoro oni dodrukowali z powietrza pieniądze to mieliby za co nas wykupić czy źle mówie ?
To co robi cały swiat jest idiotyczne i pozbawione logiki ale zmusza innych rzadzacych do robienia w ten sam sposób, bo jeśli zaczna robic inaczej to .. spoleczenstwo się zbuntuje i obali rząd a powoła taki .. który dodrukuje pieniędzy jak inni.
A najlepszym dowodem na to jest fakt ze wszyscy napieprzaja na PiS i ze już dawno powinno się ich obalić ale gdy pytam to kto zacznie rzadzic lepiej, jaki ma program prawica lewica czy PO to okazuje się ze … taki sam albo i gorszy. Ostatnio wybory we Francji pokazały jak to wygląda – Makaron miał 15% poparcia w społeczeństwie a … został na druga ture bo kontrkandydaci byli … jeszcze gorsi.
Patrząc na wyniki Amazona Brzoska chyba wiedział co mówi , że sprzedaż w internecie dołuje
Rafał Zaorski kolejne 18 mln zarobił , coś chyba się w nim zmieniło .
…po 30 latach zmądrzał, co biorąc pod uwagę, że mężczyzna + inwestor + wirażka + parcie na szkło
to w realu zarobienie na giełdzie graniczy z cudem
Alone Knigh nieuk z NBP to powinien pierwszy na pysk wylecieć , wcisnął Polakom mega dużo kredytów na 0% twierdząc cały czas w telewizji że grozi deflacja i stopy za jego kadencji będą ZERO % , a teraz MEGA JASTRZĄB , nadrukował morawieckiemu i kaczyńskiemu 300 mld bez pokrycia i mamy efekt , o rozdawnictwie rządu bagatym socjalu nie wspomnę , ale będą mieli Polacy to co wybrali , Belka , Balcerowicz i cała reszta była zła bo nie rozdawała i pilnowała inflacji no to ci rekordowo dużo rozdali , teraz dług nie jest już 0% a 7% 10 letnie obligacje Polski
a Maląg się cieszy że w przyszłym roku będa 2 podwyżki płacy minimalnej o 400 zł bo inflacja explodowała , ręce opadają co te pisowskie nieuki zrobiły
WIG 20 dopiero 6 miesiąc bessy , najkrótsza bessa chyba trwała 11 miesięcy , także ten tego ten rok można sobie odpuścić jak ktoś tylko akcyjnym bykiem jest .
Belka to mój idol – jak zarobię na giełdzie to płace podatek od zyskow z pieniędzy które wszesniej zostały już opodatkowane.
Ale jakie wnioski z tego: jak wrobel udaje jastrzebia to nie wolno dawac się nabierać – ja chcocby z tego powodu mam kredyt ze stała stopa bo … widzac co było w Turcji czy na Ukrainie zakładałem ze u nas jak cos nie pyknie to poleca z wiborem w kosmos.
Ale z punktu widzenia rządu mamy super prezesa NBP – zabiera emerytom w niewidzialny sposób (inflacja 12%), rząd jest dobry bo daje 13-tke a na końcu wmawiają ze to ktoś inny – Putin.
Tragicznie to wygląda 😉
Na rynku znów się sprawdziło ,że 3 podwyżka stóp % i bessa , i mamy znów to samo WIG 20 leci bez trzymanki , idąc znów tym tokiem myślowym hossa dopiero po 3 obniżce stóp % , ale czy to może być aż takie proste ?
wygląda że dobrze już było a nowa ekipa weźmie niezły syf
niezłe wyciskanie szortów po FED , zobaczymy jutro czy też tak będą kupowac
nie wszyscy maja wykupiony abonament w newsweeku wiec sobie nie poczytają.
a poza tym nawet jeśli ktoś dobrze mowi jak nie ma zadnej władzy tego wprowadzić a nawet go nikt nie słucha ? dlatego Musk wiedział co robi kupując Twitera 🙂
Jak podaje rząd , odsetki od DŁUGU w Polsce mają wynieść 49,5 MLD w 2022 roku a w 2023 będzie to 68 mld czyli 2,1 % PKB , powodzenia dla pisiorków którzy oglądają tylko TVPiS socjal bogatym rozda .
ale przecież pieniądze biora się z …. bankomatu. Braknie to się dodrukuje, to nie rozumiem tego płaczu
Fakty Opinie Hipotezy Wig20 tygodniowy Na wykresie tygodniowym pojawiły się dwa kolejne białe korpusy powyżej 4% co jest raczej zjawiskowe, bo ostatni raz taka sytuacja miała miejsce jesienią ’22.
Jutro minie rok jak nie pisałem FoHa, i nad ranem pomyślałem „dlaczego nie?” Wig20 dzienny Kurs wykonał 5 fal z wydłużoną piątką zasięgi zwyżki spełnione, nawet delikatnie wydłużone, kurs wykonuje korektę większego rzędu, co ciekawe minimalny zasięg (wielkość poprzedniej korekty została z zegarmistrzowską precyzją wykonana. Tu mógłby być koniec, ale dla dobra sprawy byłoby gdyby czasówka się zgadzała a ta jest nieco …
W 1992 roku latem przygotowałem się do wrześniowego egzaminu poprawkowego (bodaj z rachunkowości), nigdzie nie wyjeżdżałem a ponieważ wówczas odbywały się Igrzyska Olimpijskie w Barcelonie to siedziałem i nagrywałem wszystko jak leci. Potem odsłuchiwałem i wycinałem te fragmenty, które mnie rozśmieszyły. W ten sposób powstało 18 minut komentarzy naszych wspaniałych komentatorów, którym nie wszystko wyszło jak trzeba, a najważniejsze, że było …