Dom Maklerski Banku BPS
Jacek Borawski

7 UP {12-wrz}

Ruch ponad 7% w ciągu trzech (od minimum do maksimum) sesji pojawił się na indeksie Wig20 jedynie 9 razy w trakcie ostatnich 10 lat. I wszystkie te razy miały miejsce od 2020 roku po raz pierwszy w trakcie spadków covidowych. Nerwowe byki ? na to wychodzi. Jak pokazuje krótka historia tylko jeden raz indeks potem zanotował kolejne nowe minima. Zatem pojawiła się szansa dla byków na nieco więcej. 8 na 9 ale Memento,  że 1.(II.2020)

w1

Słabość niedźwiedzi potwierdzało utworzenie formacji Shark-32 wybicie z niej dołem i w praktyce kontra do środka układu bez wykonania minimalnego zasięgu ruchu w ciągu 2-3 sesji. To świadczyło o swoich  uzasadnionych racjach w obozie byków.

w2

Dynamika wzrostów zadziwia a obecny ruch w te wspomniane 3 dni jest tak samo duży jak poprzednia sierpniowa korekta.

w3

rev

Gdyby taka formacja powstała na wykresie dziennym nazwalibyśmy ją „Reversal Day„. Tym razem powstała jednak na wykresie tygodniowym.

w205

Na wykresie po zamknięciach nie widać póki co dominacji popytu a widać i to bardzo wyraźnie podstawowy opór.

w6

Jeszcze we czwartek miesięczny Stochastic był tak niski jak poziomy kończące bessę internetową i dołek 2015 (najniżej w historii). Ale jak dobrze wiemy nie zawsze coś co się kończy pokrywa się z czymś co się zaczyna.

w7

Cóż zatem robić ? Wszystko zależy od tego w jakiej perspektywie dokonujemy transakcji. Dla mnie głównym wykresem jest trend spadkowy. Z perspektywy średnich Guppy’ego od początku kwietnia nadal obowiązuje stan „poza rynkiem” lub Short.

guppye

Powinienem zatem obstawiać krótką, ale korpus ponad 3-procentowy i 7 high jaki pojawił się w piątek uniemożliwia myślenie o spadkach.

6 Komentarze do: “7 UP {12-wrz}”

Emil

14 września 2022, godzina: 10:08

Bogusław

15 września 2022, godzina: 16:35

nie dostałem dostępu na webiar

Kuba

15 września 2022, godzina: 16:50

Ja też nie mam zaproszenia…

Jacek Borawski

16 września 2022, godzina: 13:45
Jacek Borawski

+19 pipsów na USDJEN teraz i
i +18 na EurJen rano – Obie eSki kończą mój dzień wiedźmowy na walutach

Jacek Borawski

16 września 2022, godzina: 15:12
Jacek Borawski

mogłem przyciąć ładne zyski na EuRGBP, USDcad i AUDUSD w ostatnich 2 godzinach, ale jakiś dziwny niepokój mnie ogarnął zupełnie jak się okazało niepotrzebnie.

Jacek Borawski

20 września 2022, godzina: 19:24
Jacek Borawski

na webinarze okłamałem Państwa. W Finlandii już nie ma Marki Fińskiej tylko Euro, tak mniej więcej od 20 lat 😉

Dodaj komentarz:

`

*

Zobacz również

Data: niedziela, 4 Grudzień, 2022
Autor: Jacek Borawski

sTRZELAM Foha (4-gru)

Fakty Opinie Hipotezy   Wig20 Kurs zatrzymał się w piątek nad średnią z 15 sesji. To w zasadzie pierwszy moment dla tych którzy stresują się zbyt silnymi trendami. Widzimy że gdyby ktoś wcześniej otworzył shorta to albo siedziałby na stracie albo woziłoby go góra-dół. Poziom ADX standardowo dla Wig20 jest oznaką powolnego wyczerpywania potencjału wzrostowego i próby wejścia w korektę. Na wykresie …

Czytaj cały artykuł
Data: poniedziałek, 28 Listopad, 2022
Autor: Jacek Borawski

OBIAT Posesyjny (28 XI)

  Ogólnopolski Biuletyn Inwestycyjny Analiza Techniczna dziś 8 potraw – szybkich fleszy od  Obiadu aż do bardzo późnej Wieczerzy Wig20 Psotek Center – rzadko go stosuję, ale jak już to tylko do szybkich trendów. Trendowcy po sforsowaniu 1708 dostaną zgodę na zamknięcie pozycji trendowej. Część od razu wyobrazi sobie, że może by tak zapodać szorta. A ja jeszcze raz powtarzam, trzeba z …

Czytaj cały artykuł
Data: niedziela, 27 Listopad, 2022
Autor: Jacek Borawski

Strzelam FoHa (27 list)

Fakty Opinie Hipotezy Wig20 obecną korektę można wpisać w charakter i zachowanie typowe dla czwartej fali. Stąd nowy szczyt trzeba chcąc nie chcąc brać realnie pod uwagę. Szczyt sfory tuż tuż, a nawet blisko na tyci tyci.

Czytaj cały artykuł