noble securities logo
Jacek Borawski

Strzelam FOHa (3-marca)

fakty-opinie-hpotezy

 

Wig20

rolnik

Weszliśmy tym samym w marzec, miesiąc statystycznie najbardziej nieprzewidywalny. A to dlatego, że raz są wzrosty, raz spadki. i tak z grubsza inteligentnie się znoszą, że przeciętny marzec jest miesiącem na 0. Jako ciekawostkę można przytoczyć to że na 29 marców – tylko 9 razy kończył się miesiąc marzec w strefie (-2,+2). To pokazuje nieprzewidywalność tego miesiąca. A skoro jest nieprzewidywalny warto być czujnym, jak zawsze, ale teraz mocniej. Rolnik Tory Sfora i wszystkie trendowe „poruszacze” na razie trzymają sztamę z bykami, bo jak wiemy nie da się stworzyć trendowego wskaźnika, który złapałby szczyt impulsu. A może się jednak da?

 

w20

W zasadzie spadki z mijającego tygodnia były pewne jak słońce w maju. Rynek uformował bowiem pełną piątkę od styczniowego dołka . Tymczasem korekta nie jest zbyt obfita, a obecne spadki można również potraktować jako korekta po III fali skróconej co oznacza, że można bez wątpliwości wziąć pod uwagę nowe tegoroczne rekordy, jednak z nieprzekraczalnym 2622 pkt.  Najpierw jednak byki muszą uporać się ze środowym oporem całego korpusu czyli wrócić ponad 2458 i dobrze by było tym razem zrobić to również na koniec dnia.

m40.s80

mw40

sw80

Mój falowy nos mówi mi, że to już koniec trendu albo też jego końcówka i bardziej ostrzega na obecnych poziomach cenowych przed gremialnym kupowaniem  aniżeli  wcześniej. Oczywiście nie ma jeszcze sygnałów sprzedaży, ale jestem cierpliwy.

S&P500

sp500Kurs w końcu, ale nie w bólach wykonał zasięg ruchu w górę o kopułkę, czym zadowolił mnie jako statystyka. Największym jednak problemem obecnego rozpoczynającego od jesieni trendu jest brak jakichkolwiek korekt. Ale jako to mówią „na sposoby są sposoby”. O tym jeśli nie zapomnę, za tydzień

Złoto

gold

Kurs ustanowił historyczne maksimum w cenach zamknięć dnia. I wybił ponad ekstrema z 2020/2022 i 2023. Jeśli będzie miał ochotę pójdzie o kopułkę w górę czyli na 2600, a jak nie pójdzie to wybije stop. W traderskim życiu to normalka. Podniecają się tylko naturszczyki, tak zyskami jak i stratami, profesjonalista robi swoje.

logold

Nie ulega wątpliwości że od 2022 trwa duża fala piąta i żaden szanujący się Elliotowiec tego nie podważy.

Swiss Market Indeks

swiss

Nie wszystkie europejskie indeksy znajdują się w przekonującym rynku byka. Szwajcarzy od jakiegoś czasu męczą przysłowiową bułę w nieznośnym boczniaku, ale układ linii Startera zaczyna wreszcie wyglądać zachęcająco. Także na spadki jakby linie pokonali jednak dołem

Bitcoin

bitcoin

Zawsze ceniłem linie Startera. Jeśli są dwie strony otwarcia, to linie te chociaż powiedzą „czego nie robić”. Nie ma wątpliwości że od połowy października jedziemy po byku. Wadą startera jest to że nie powie kiedy wysiąść z pociągu, ale kto wie może kiedyś coś takiego wymyślę. Póki co trzeba się posiłkować własną inwencją twórczą oraz radością z osiągniętych zysków.

DAX

dax

Również w Niemczech trend trwa bezproblemowo. Mój ulubiony wskaźnik do łapania dołków przed wzrostami i szczytów przed spadkami Czima Ultima (spadek poniżej 15-17) i wyraźny wzrost (zielony -> w górę -> wzrosty) czerwony -> w górę spadki już szuka szczytu. Ale na razie byki mają głos. Na s&P500 zreszta jest podobnie.

sp500b

FW20 H60min

1h wolny

W zasadzie wszystkie trendowe systemy tak do 1h nadal generują utrzymywanie długiej pozycji. obecny ruch nie jest póki co dłuższy niże ten z pierwszej połowy lutego. Jeżeli posługujemy się na stałe i preferujemy krótsze perspektywy niż 60 min to tam już mogła pojawić się krótka.

USD-PLN

usdplnD

Niezbyt często w ciągu 1,5 miesiąca zdarza się na tym instrumencie 3% Range (ok 12 groszy). Oznacza to że do Tradingu trzeba innych bardziej stonowanych tak ataku jaki w obronie technik inwestycyjnych.

10 Komentarze do: “Strzelam FOHa (3-marca)”

czy kiedyś zarobie na giełdzie

03 marca 2024, godzina: 12:37

czy na złocie nie ma coś w stylu odwrócona głowa z ramionami

Jacek Borawski

03 marca 2024, godzina: 12:51
Jacek Borawski

nie znam formacji

czy kiedyś zarobie na giełdzie

04 marca 2024, godzina: 09:44

Kravitz

05 marca 2024, godzina: 21:10

Nie wszyscy rozumieją Pana ironię

Kravitz

05 marca 2024, godzina: 21:16

Dla niewtajemniczonych podpowiedź, jeśli Pan Jacek pisze, że nie zna jakiejś formacji, to nie znaczy, że jej nie zna (bo zna wszystkie, nawet takie, o których inni nigdy nie słyszeli)… To oznacza, że taka formacja to bzdura 🙂

Leszek

07 marca 2024, godzina: 09:23

Czy dzisiejszy tydzień przekreślą scenariusz z wykresu drugiego fala 5 do 2622 ?
pozdrawiam
L.

Jacek Borawski

08 marca 2024, godzina: 09:48
Jacek Borawski

Leszek
To w praktycznie stało się już po wtorkowej sesji

Kravitz

08 marca 2024, godzina: 10:28

Taka ciekawostka, 80-90% „inwestorów” od tygodnia siedzi na krótkiej na DAX… I wszystko jasne skąd dane, że tylko 7% na FX jest na plusie ..

Jacek Borawski

08 marca 2024, godzina: 15:47
Jacek Borawski

proste

Michał

09 marca 2024, godzina: 16:01
Michał

Panie Jacku do FOHA poproszę XTB

Dodaj komentarz:

`

*

Zobacz również

Data: niedziela, 14 Kwiecień, 2024
Autor: Jacek Borawski

Strzelam FOHa (14-kwietnia)

  Wig20 Dzienny Cofka z minionego tygodnia idealnie wpisuje się w eliottowską czwórkę. ale…

Czytaj cały artykuł
Data: niedziela, 7 Kwiecień, 2024
Autor: Jacek Borawski

Strzelam FOHa (7-kwietnia)

  Wig20 Dzienny

Czytaj cały artykuł
Data: niedziela, 24 Marzec, 2024
Autor: Jacek Borawski

Strzelam FOHa (24-marca)

  Wig20 Dzienny Koncepcyjnie pasją mi spadki na 2222 albo niżej, ale też nie bywam uparty. Ruch ponad strefę marcowych maksimów 2422-2436 uruchomi szybki proces myślenia o nowych tegorocznych maksach.

Czytaj cały artykuł